Проект. Ідентифікаційний номер: 65

Хортиця. Зелене перезавантаження

Мета проекту: оновити природну флору о. Хортиці та покращити екологічне становище міста.
Завдання: очистити територію острова від сухих дерев, залучити волонтерів, посадити нові дерева.

Необхідно пам’ятати, що Хортиця входить до семи чудес України і є найпривабливішим туристичним місцем у м. Запоріжжі. Саме тому для нашого міста так важливо слідкувати за станом культурної спадщини та піклуватися про неї.
Якщо зараз не звернути увагу на активне руйнування природної основи острова, то в результаті наші нащадки не зможуть наочно побачити ту красу, якою багате наше місто.
Запоріжці - щасливі люди, адже о. Хортиця - це унікальне місце, яке знаходиться майже в центрі шумного та динамічного міста. Для того, щоб побути з природою наодинці нам не треба їхати за місто, все поряд. Усе у наших руках і наша головна задача зберегти цей скарб та дати змогу нащадкам милуватись красою рідної землі.
У всьому світі люди стурбовані станом навколишньої середи. І тому важливо приєднатись до вирішення цієї нагальної проблеми.

Є ідея або напрацювання

Острів Хортиця був і залишається перлиною м. Запоріжжя, головним осередком нашої козацької спадщини. Але на сьогоднішній день, ситуація скалалась таким чином, що природна складова значно зруйнувалась. Шкідники, з якими вже давно ніхто не бореться, нещадно знищують усе навколо. Десятки дерев лежать на землі - жертви короїда. Саме цей шкідник останні роки активно розвиває свою діяльність на теренах о. Хортиці. Якщо не прийняти активних дій, то існує велика загроза, що через кілька років від зеленого насадження нічого не залишиться.
Нажаль, з кожним роком ситуація тільки погіршується. Оскільки більшість відходів може бути використано вторично, одним із рішень проблеми є використання відходів у якості вторсировини. У нашому випадку деревини. У більшості випадків вторинна сировина є більш дешевим джерелом багатьох речовин і матеріалів, ніж природна сировина.
Ми пропонуємо, по перше, зберегти ще здорові дерева шляхом спеціальної профілактики. По друге, насадити нові дерева за рахунок продажу деревини. Таким чином, ми зможемо очистити територію, яка сьогодні щільно завалена мертвими деревами і дати життя новим деревам.

Для виконання цього проекту потрібно приблизно 10 тис. грн. на начальному етапі.
Подібну акцію «заміни» старих сухих дерев на нові можна проводити кожен рік, адже витрати мінімальні.
До проекту активно планується залучати волонтерів, активістів.

Результат, якого ми хочемо досягти – це оновлений зелений острів Хортиця, по якому буде приємно гуляти.
Ми зможемо очистити територію, яка сьогодні щільно завалена мертвими деревами і дати життя новим деревам. І таким чином, ми збережемо ще здорові дерева щдяхом спеціальної профілактики, посадки нових дерев за рахунок продажу деревини.

Розпил деревини 150 грн./куб.м, планується розпилити 20 куб м; 20*150= 3 000 грн
Саджанці: 40 грн - 1шт; 40 шт*175= 7 000 грн
Вартість продажу 1 куб.м. деревени складає 50 грн.
Таким чином, вилучені кошти від продажу 20 куб.м. деревени будуть складати 1 000 грн., тобто ще 25 нових дерев. Загалом 200 нових рослин.
Загалом вартість проекту складає 10 000 грн.

Розпил деревини 150 грн./куб.м, планується розпилити 20 куб м; 20*150= 3 000 грн
Саджанці: 40 грн - 1шт; 40 шт*175= 7 000 грн
Вартість продажу 1 куб.м. деревени складає 50 грн.
Таким чином, вилучені кошти від продажу 20 куб.м. деревени будуть складати 1 000 грн., тобто ще 25 нових дерев. Загалом 200 нових рослин.
Загалом вартість проекту складає 10 000 грн.

Сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство: Інше

Україна

Запорізька область

10 000 $